Ciekawa książka


     Odkąd tylko człowiek czegoś dokonał, wymyślił lub zauważył, chciał uwiecznić swe odkrycie oraz podzielić się tym z drugą osobą. Zawzięcie opowiadał o nurtujących go sprawach, a z czasem zaczął to wszystko zapisywać. I tak powstały ogromne księgozbiory, wśród których trudno dziś jest się poruszać.
     Jedne pozycje są wspaniałe, oczarowują wiedzą i wdziękiem języka, inne sprawiają, że czytelnik nie jest w stanie przyjąć treści i zniechęcony rzuca książką w kąt. Wśród nich są też takie, które wydają się ciekawe, ale tak naprawdę nic dobrego nie wnoszą do życia czytelnika.
    Kierując się zatem słowami św. Pawła, zawartymi w I Liście do Koryntian 6,12 „Wszystko mi wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść”, warto polecać sobie nawzajem książki, na które nie będzie szkoda poświęcić czasu i odrobiny uwagi. „Życie jest zbyt krótkie, by czytać złe książki”- to kolejny argument (H. Millera), przemawiający za stworzeniem „listy książek polecanych.”
     Tworząc zakładki „Ciekawa Książka”, „Ciekawy Film” na naszej stronie internetowej pragniemy w gąszczu literatury i filmów pomóc Państwu odnaleźć prawdziwe perły i „uczty dla ducha”.
     Zbiór ten będzie rozrastał się z czasem, bo książek na półkach nie brakuje. Dziś polecamy pierwsze tytuły. Niech będą one odtrutką na smutek, blichtr, zniechęcenie i wyjdą nam wszystkim na zdrowie.
  Zachęcamy też do samodzielnego odkrywania smakowitych dań ukrytych w diecezjalnych księgarniach, może znajdą Państwo coś godnego polecenia? Powodzenia!

Proszę kliknąć na poniże linki, w celu zapoznania się z recenzjami
interesujących książek:

   Ciekawa książka dorośli   

    Ciekawa książka młodzież    

Ciekawa książka dzieci