Ciekawy film

      Film "October Baby" (Październikowa Dziecina) oparty jest na faktach i opowiada o dramacie młodej kobiety, która w 19 roku życia dowiedziała się, że została przy życiu po nieudanej aborcji i musi jako chrześcijanka stanąć na trudnej drodze wybaczenia swojej biologicznej matce. W filmie, główną bohaterkę gra Hanna Racher. Bohaterka jest młodą studentką, która cierpi na padaczkę, astmę i depresję. Po badaniach lekarskich odkrywa główne źródło swoich kłopotów, odkrywa, że została urodzona po nieudanej próbie aborcji. Obraz wiernie ukazuje osobę, która przeszła na samym początku życia olbrzymią traumę. Choć doświadczenie to nie zachowało się w jej pamięci, ma ogromny wpływ na jej postawę wobec bliskich i świata.
      Mimo że bohaterka nie może znaleźć swej biologicznej matki, za namową księdza postanawia napisać na karteczce słowa przebaczenia pod adresem swej rodzicielki i jednocześnie niedoszłej zabójczyni.
      „Ten film uleczył kawałek mojej duszy” – tak opisuje swą reakcję film „October Baby” Kelly Clinger, była wokalistka z chórków Britney Spears, która dokonała dwóch aborcji w swoim życiu, a obecnie jest obrończynią życia.
      Jest to film, który trzeba zobaczyć.
 

Cristiada

„Viva Cristo Rey!”- „Niech żyje Chrystus Król” wołali w 1873 roku powstańcy indiańscy walczący z rządem liberałów, uciskającym ówczesny Meksyk. W miejscach kaźni, rzucany w twarz oprawcom, okrzyk ten zastępował ostatnie słowo na progu Wieczności.

Film opowiada historię grupy kobiet i mężczyzn (w większości postaci autentyczne), z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju. Fabuła filmu przybliża skrywane przez lata prawdziwe wydarzenia Powstania Cristeros, które w latach 1926-1929 wstrząsnęło Meksykiem. Obsadzie „Cristiady” przewodzi Andy Garcia, odgrywający rolę generała Gorostiety, wojskowego w stanie spoczynku, który przyglądając się z żoną (Eva Longoria) temu, jak Meksyk pogrąża się w brutalnej wojnie domowej, wzbrania się z początku przed zaangażowaniem w sprawę. Jednakże wkrótce staje się porywającym tłumy przywódcą, zdolnym do złożenia ofiary z własnego życia. Zmienia bandę prześladowanych za wiarę, nieudolnych rebeliantów w bohaterów będących siłą, z którą trzeba się liczyć.
Generał ma niewielkie szanse w walce z wszechwładnym i bezwzględnym prezydentem Plutarco Callesem (nazywanym „antychrystem”), ale ludzie, których spotyka na swej drodze, młodzi idealiści, zadziorni renegaci, a przede wszystkim jeden, niezwykły nastolatek imieniem Jose, uświadamiają mu, że odwaga i wiara mogą narodzić się nawet wtedy, gdy już nie można liczyć na sprawiedliwość.
Oficjalna strona filmu: http://www.cristiada.pl/ 
 
 
 
 
 
Odważni – Courageous

Czterech mężczyzn, jedno powołanie: służyć i chronić. Jako oficerowie broniący prawa, stawiają czoła zagrożeniu każdego dnia. Jednakże, kiedy tragedia uderza w ich rodziny, ci ojcowie zmagają się ze swoimi nadziejami, lękami i wiarą. Z tej walki rodzi się decyzja, która całkowicie odmienia ich życie.
Film ze zwrotami akcji, trzymający w napięciu, ale też okraszony humorem. Czwarta produkcja Sherwood Pictures ukazuje Bożą obietnicę mówiącą o tym, że "serca ojców zwrócą się ku ich dzieciom, a serca dzieci zwrócą się ku ich ojcom". Film wstrząśnie emocjami i rzuci wyzwanie każdemu sercu - aby było... bohaterem!
Kolejna znakomita produkcja twórców filmu Fireproof (Ognioodporni) z niesamowicie mocnym przesłaniem dla wszystkich ojców!

 

Ksiądz Bosco. Apostoł Młodzieży.

„Nie karą, ale miłością ich zyskasz” - doradzała Maryja we śnie małemu Jasiowi. Kiedy później stał się księdzem, w Turynie spotkał dużo biednych chłopców – robotników. Nie mieli dachu nad głową, kradli chleb, wstydzili się wejść do kościoła, czekała ich niepewna przyszłość. Ksiądz Bosko zrozumiał, że pomaganie im to jego misja. Szukał dla nich miejsca do zabaw i wynajął dom, gdzie mógł razem z nimi zamieszkać i zająć się ich nauczaniem. Szopę przemienił na pierwszą kaplicę, gdzie odbywały się modlitwy, a później utworzył warsztaty i aby zapewnić im przyszłość, założył Rodzinę Salezjańską. W filmie nie można wszystkiego pokazać, ale trzymająca w napięciu, pełna zaskoczeń, historia ojca i nauczyciela młodzieży z pewnością zawładnie sercem każdego.

W tym roku przybywają do Polski Relikwie św. Jana Bosko. 9 czerwca urnę z Relikwiami będziemy gościli w Toruniu.

Peregrynacja Relikwii św. Jana Bosko w Toruniu

Kościół pod wezwaniem św. Michała Archanioła i bł. Księdza Bronisława Markiewicza
(Przedmieście Bydgoskie, ul. Rybaki 59).
Program:
Godz. 13.30 - Powitanie relikwii Św. Jana Bosko i czuwanie modlitewne
Godz. 15.00 - Uroczysta Msza Święta

 

Próba ogniowa - Fire Proof -
Caleb Holt- heroiczny kapitan straży pożarnej, który nade wszystko ceni poświęcenie i służbę innym - jest głównym bohaterem tego filmu. Jednak nie wszędzie odnosi sukcesy. Właśnie staje w ogniu jego największe i najważniejsze zadanie - małżeństwo.
Pewniego dnia, jedo żona- Catherine oznajmia, że ma dość i chce od niego odejść. Caleb, widzi, że obje są odpowiedzialni za stan tego związku. Nie może się pogodzić z faktem, że całe dotychczasowe życie może lec w gruzach. Jest wściekły, bo pierwszy raz w życiu doświadcza wielkiej niemocy. Instynkt podpowida mu, że nie może zostawić partnera w płomieniach, że trzeba ratować co się da, ale nie potrafi. Pirewszy raz w życiu doświadcza wielkiej niemocy, a przecież jest człowiekiem czynu – bohaterem..
W momencie, kiedy przygotowują się do postępowania rozwodowego ojciec Caleba prosi swego syna, by spróbował podjąć eksperyment, „Wyzwanie miłosne”. Caleb podejmuje próbę, ufając, że nie ma to nic wspólnego z wiarą rodziców.
Ale czy może próbować pokochać swoją żonę, podczas gdy odrzuca możliwość miłości Boga? Czy będzie zdolny ciągle okazywać miłość osobie, która już ma dosyć jego uczucia? Czy też jest to kolejne małżeństwo, które musi "pójść z dymem"?
Naprawdę piękny film. Polecam.

 

Bella - wartościowy film antyaborcyjny
Międzynarodowa gwiazda piłkarska Jose (Eduardo Verastegui) zamierza podpisać wielomilionowy kontrakt, gdy nagle stanie się coś, co niespodziewanie zakończy jego karierę. W tym samym czasie kelnerka z Nowego Yorku, Nina (Tammy Blanchard), starająca się związać koniec z końcem, dowiaduje się, że zostanie matką, na co jest zupełnie nieprzygotowana. W jednej chwili ich życie przewrócone zostaje do góry nogami... aż do momentu, kiedy ich losy zbliży pewne wydarzenie, zamieniając zwykły dzień w niezapomniane przeżycie.
Po obejrzeniu „Belli” bądź przeczytaniu książki wiele kobiet zmieniło swoją decyzję o przerwaniu ciąży. Amerykańsko-meksykański film „Bella” to inspirowana prawdziwą historią wzruszająca opowieść o prostej, ale jednocześnie głębokiej miłości do życia, rodziny i o radości, którą ze sobą przynoszą.

Marcelino, chleb i wino

To remake głośnego filmowego hitu, jakim był nakręcony w roku 1954 film Ladislao Vajdy „Marcelino chleb i wino”. Film cieszył się ogromną popularnością na całym świecie. Scenariusz oparty został na starej hiszpańskiej legendzie opowiadającej historię znalezionego w klasztornym ogrodzie niemowlęcia. Chłopiec wzrasta otoczony miłością zakonników, a przyjaciela, któremu może zwierzać się ze wszystkich trosk, znajduje w drewnianym ukrzyżowanym Chrystusie, zapomnianym na klasztornym strychu...
Piękny film do obejrzenia z całą rodziną.

 

Ja Jestem
„Ja Jestem” to wyjątkowy film o Jezusie Chrystusie w pełni i prawdziwie obecnym w Eucharystii. Zdjęcia do tego obrazu robione były na pięciu kontynentach. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc,
a głosu użyczył Marcin Dorociński. Tytuł dokumentu, którego główną postacią jest Jezus Chrystus,
w postaciach Chleba i Wina, brzmi „JA JESTEM”, bo to w Najświętszym Sakramencie Jezus Chrystus jest namacalnie obecny cały czas wśród nas.
To film, przez który sam Pan Jezus mówi do serca człowieka. Pokazuje kim Jest, jaki Jest, o czym myśli, co jest dla niego ważne. Pan Jezus wyjaśnia dlaczego Jest obecny w Hostii, w tym kawałku chleba, podpowiada jak można go spotkać.

"Braciszek" to opowieść o bracie zakonnym Alojzym Kosibie. Zmarły w 1939 roku franciszkanin z klasztoru w Wieliczce nazywany bywał "apostołem dobroci" i "patronem maluczkich". Odbywał kwesty po okolicznych wsiach i miasteczkach, niósł posługę głównie najbiedniejszym, bo ich dobro leżało mu szczególnie na sercu. Był prostym i skromnym człowiekiem i niezwykle wrażliwym duchownym, który całe życie poświęcił Bogu. Malutkim świętym: nie dokonał wielkich cudów, żył i umarł skromnie. Bez fanfar.
Jego dziełem była pogoda ducha i dobroć.
Alojzy nie bardzo nadawał się do medytacyjnego życia klasztornego. Był roztrzepany, łatwowierny i dowcipny. Szkolił "kleryczków" i - zawsze chętnie - ruszał na furmance po jałmużnę. Prosił o zboże, miód i datki, odpłacając wszystkim serdecznym "Bóg zapłać" także za odmowę pomocy. Wszyscy prosili go o modlitwę, o wstawiennictwo "u góry" - w sprawie zdrady męża, szczęśliwych narodzin dziecka, choroby serca albo reumatyzmu.

Jan Paweł II określił go jako "żywy znak miłości Boga i bliźniego". W 1963 r. rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. Jak twierdzi sam reżyser - Andrzej Barański, wszystko co widać na ekranie to prawda, bowiem na fabułę filmu złożyły się zeznania osób, które znały i spotykały kwestującego Braciszka.

To film wielki duchowo i jednocześnie wielki rolą Artura Barcisia, który wcielił się w "patrona maluczkich" i jednocześnie stworzył jedną najlepszych kreacji w swoim dorobku. Trudno jest opowiedzieć w kinie o świętości, a Andrzejowi Barańskiemu świetnie się ta sztuka udała. Pokazał nam archaiczny, niewiarygodny i jakby już nieistniejący świat, w którym wielkie słowa nie mają znaczenia.

Dziadek i ja

Kameralna, ciepła, pełna humoru i ironii opowieść o emocjonalnym dojrzewaniu młodziutkiego bohatera. Dziewięciolatek Joshua bardzo przeżył śmierć ukochanego dziadka. Chłopiec rozpoczyna kolejny rok nauki w katolickiej szkole i chce się upewnić, że bliska osoba, którą właśnie stracił, miewa się dobrze w zaświatach. Decyduje się podjąć specjalną misję w celu znalezienia Pana Boga i zadania Mu kilku ważnych pytań.


Patryk i Franciszków dwóch
Te unikalne ze względu na typowo katolicka tematykę filmy cieszą się popularnością na całym świecie i prezentowane są w wielu wersjach językowych. Po raz pierwszy pojawiają się w polskiej wersji językowej z pełnym dubbingiem aktorskim, Dodatkowym atutem jest zachowana wersja oryginalna z językiem angielskim. Filmy zostały zrealizowane przez CCC of America w latach 80. I 90. XX wieku.
Na płycie znajdują się filmy:
Patryk – dzielny pasterz ze Szmaragdowej Wyspy
Franciszek – rycerz z Asyżu
Franciszek Ksawery i Zaginiony Skarb Samuraja
 
Najwięksi bohaterowie i opowieści Biblii - BOX 6DVD

Przygotujcie się do rozpoczęcia niezwykłej podróży! Poznacie swego przewodnika Szymona i jego wielbłąda - Gimela. Przenieście się z nimi w starożytny świat, gdzie niezwykłe czyny na zawsze zmieniły bieg historii.
Box zawiera:
1. Apostołowie
2. Jonasz i wielka ryba
3. Jozue i upadek Jerycha
4. Samson i Dalila
5. Sodoma i Gomora
6. Szaty Józefa

Heidi
Najlepsza adaptacja ulubionego filmu dla całej rodziny. Mała Heidi jest sierotą. Nad jej losem ulitowała się ciotka Detie, która ją zaadaptowała. Ciotka, a także dziadek małej Heidi, mieszkają w położonej wysoko w górach alpejskiej wiosce. Dziadek początowo negatywnie odnosi się do pomysłu przygarnięcia dziewczynki, ale z czasem wszystko ulega zmianie. Między Heidi i dziadkiem nawiązuje się nierozerwalna nić przyjaźni.
Ekranizacja powieści Johanny Spyri.

 
Domek na skale

Seria filmów „Domek na skale” to znakomita próba przybliżenia najmłodszym przypowieści Pana Jezusa. Hiszpańska grupa VALIVAN, która realizuje te programy dla amerykańskiej telewizji EWTN, nawiązuje formą do tak bardzo lubianej przez dzieci ULICY SEZAMKOWEJ. Mali przyjaciele: laleczka Renatka, myszka Tymek i żabka Leopold napotykają różne problemy, które pomaga im rozwiązywać brat zakonny Jan. Kłopotliwe, a niekiedy zabawne sytuacje przypominają ewangeliczne przypowieści, które opowiada zakonnik. Przy tej okazji dzieci śpiewają piosenki i poznają życie świętych. To wszystko przedstawione jest w półgodzinnych filmach, które znakomicie przybliżają treści ewangeliczne. Seria "Domek na skale" wydana została z pełnym dubbingiem aktorskim.
Filmy, które znalazły się na płycie przybliżają następujące Przypowieści Pana Jezusa:
"Zagubiona owca"
"Natrętny przyjaciel"
"Dom na skale"

 


Harry Potter - Czary w nowym opakowaniu

Rodzicu, jeśli nie masz czasu by czytać - obejrzyj!
Konieczny zasób wiedzy dla rodziców, nauczycieli i młodzieży.

Czy czary naprawdę działają? Jeśli tak, to co jest źródłem ich mocy?
Czy to właśnie sposób prezentowania czarów w serii książek o Harrym Potterze sprawia, że są one tak powszechnie akceptowane? A może przyczyną tego jest fakt, że uważa się je za "dziecięcą literaturę fantastyczną"
Caryl Matrisciana - autorka bestsellerów i jedna z wiodących obecnie ekspertek w dziedzinie religii, sekt i kultów, razem z autorem Robertem McGee, odpowiadają na powyższe pytania i pokazują analogię pomiędzy Harry Potterem a prawdziwymi, aktualnie praktykowanymi czarami. Prezentuje wywiady i reportaże o czarownicach, ich rytuałach, zaklęciach i magii. Widz odkryje podobieństwa pomiędzy Harry Potterem a czarnoksięstwem, kultem bogini matki, medytacją, czarną magią, zaklęciami i urokami, wróżeniem, magią, symboliką okultyzmu, ewolucjonizmem i reinkarnacją, opętaniem demonicznym, świętowaniem pór roku, kontaktami ze zmarłymi, światem duchów, "ciemną" stroną czarów i wieloma innymi.
W dzisiejszych czasach, młody czytelnik łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej ma możliwość korzystania z obfitości różnorodnych materiałów. Dowiedz się, jak odpowiedzieć swoim dzieciom, wnukom, zatroskanym przyjaciołom, na trudne pytania o Harrym Potterze i jak wyjaśnić pojawiającą się w serii o nim symbolikę.
Odkryj jak fenomen Harry Pottera pogłębia brak wrażliwości na niebezpieczne okultystyczne i pogańskie praktyki.
Dowiedz się jak skutecznie radzić sobie z fascynacją twojego dziecka szkołą Hogward, do której uczęszcza Harry i jego przyjaciele.