Ksiądz kanonik Krzysztof Stanowicz 
  proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha w Złotorii w latach 1986-2011
 
 
 
 
    Ks. kanonik Krzysztof Stanowicz urodził się w dniu 17 października 1943 roku. Szkołę podstawową ukończył w Wałbrzychu.  Maturę zdał w Technikum Ceramiczno-Chemicznym w Szczawnie-Zdroju. W latach 1965 – 1971 uczęszczał do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Następnie ukończył studia specjalistyczne z biblistyki na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął w Pelplinie w dniu 30 maja 1971 roku, z rąk Jego Ekscelencji ks. Biskupa Kazimierza Kowalskiego. Po utworzeniu w 1992 roku Dicezji Toruńskiej otrzymał tytuł kanonika honorowego Kapituły Katedralnej Toruńskiej.  
     W latach 1971 - 1974 pełnił posługę duszpasterską jako wikariusz w Parafii pw. Św. Jana Nepomucena w Godziszewie k/Tczewa.     
   W 1974 roku został przeniesiony do parafii pw. Św. Wojciecha w Lidzbarku Welskim, w której służył Kościołowi i ludziom do roku 1979. W 1979 roku rozpoczął posługę w Parafii pw. Św. Janów w Toruniu, a od dnia 15 marca 1986 r. – jako proboszcz – objął parafię pw. Św. Wojciecha w Złotorii.           
     Jako proboszcz parafii Złotoria przeprowadził całkowitą renowację i konserwację kościoła w Złotorii i odnowił kościół w Grabowcu oraz utworzył nowy cmentarz parafialny.          
      Praca duszpasterska księdza proboszcza przyniosła wiele pozytywnych efektów. Za czasów jego posługi zdecydowanie wzrosła ilość osób chodzących systematycznie na Msze Święte i przyjmujących Najświętszy Sakrament oraz parafian, którzy zaangażowali się w życie Kościoła, tworząc i pracując na rzecz innych osób, w działających przy parafii, organizacjach i stowarzyszeniach osób świeckich.
    Organizowane systematycznie przez księdza proboszcza misje święte, rekolekcje oraz inne uroczystości religijne zdecydowanie podniosły poziom życia duchowego parafian i spowodowały wzrost poczucia wspólnoty, którą tworzy nasza parafia.
    Ks. proboszcz Krzysztof Stanowicz zmarł w dniu 16 stycznia 2011 r., do samego końca pełniąc posługę wśród swoich parafian.
   Z informacjami oraz filmem i zdjęciami z uroczystości pogrzebowych księdza proboszcza można zapoznać się klikając na link poniżej: 
 
"Uroczystości pogrzebowe".
 
 Pogrzeb ks. Krzysztofa Stanowicza - film
 
Galeria filmów Ks. Krzysztofa Stanowicza:
 
1. 100-lecie kościoła - Przywitanie          
2. 100-lecie kościoła - Fragment litanii     
3. 100-lecie kościoła - Podziękowania        
4. 100-lecie kościoła - Festyn
5. Pogrzeb ks. Krzysztofa Stanowicza                      
 
 
Galeria zdjęć Ks. Krzysztofa Stanowicza: