na Niedzielę 12 stycznia 2020 r.

1. Trwają tradycyjne odwiedziny kolędowe. Składam serdeczne podziękowania za życzliwe przyjmowanie nas kapłanów podczas kolędy w Waszych domach, za wszelkie przejawy troski o nasze sprawy parafialne. Dziękujemy za ofiary składane podczas kolędy szczególnie te przeznaczone na remonty w naszej parafii. Kolędy rozpoczynamy w dzień powszedni o godz. 16.00 w soboty od godz.11.00 w niedzielę o godz. 16.00

2. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 będziemy obchodzili naszej parafii pamiątkę 100. r powrotu naszej parafii do wolnej Polski. Nasza parafia obejmuje 5 miejscowości: Złotorię, Grabowiec, Silno, Kopanino i Nową Wieś. Serdecznie zapraszam na Msze św. o godz. 16.00, po której odbędzie się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy z przesłaniem dla kolejnych pokoleń. Następnie zapraszamy na wieczornicę patriotyczną do Szkoły Podstawowej w Złotorii o godz. 17.30 podczas, której przemówią dostojni goście, potem będzie krótki wykład, występ artystyczny M. Hajduczenia oraz zespołu Slavic Voices, program artystyczny uczniów SP oraz przepiękny koncert chóru Polskie Kwiaty. Uroczystościom będzie towarzyszyć wystawa pt.: Złotoria 100. Lat Niepodległości”. Wszystkich, którzy kochają naszą ojczyznę serdecznie zapraszam na tę  uroczystości a w szczególności wszystkie poczty sztandarowe oraz przedstawicieli służb mundurowych w galowych strojach, wszystkich sołtysów i Rady Sołeckie. Tego dnia a więc w sobotę i niedzielę wywieśmy biało czerwone flagi na znak wdzięczności za wolną i niepodległa ojczyznę, której 100 lecie będziemy  świętować. Bądźmy dumni z tego że jesteśmy Polakami. Patronatem to wydarzenie objął Starosta Toruński p. Marek Olszewski. Natomiast organizatorem jest nasza parafia oraz sołectwo Złotoria. Serdecznie zapraszam.

3. W czasie kolęd biuro parafialne czynne tylko po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

5. Zmarł śp. Jan Krogolewski l.66 ze Złotorii jego pogrzeb odbył się  wczoraj.

6. Plan Kolęd jest wywieszony w gablocie. Dostępny jest także w intrenecie: www. parafia.zlotoria.eu