na I Niedzielę Adwentu - 1 grudnia 2019 r.

1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce będziemy go przeżywać pod hasłem „Eucharystia jako Wielka Tajemnica Wiary”.

2. Jutro w parafii św. Maksymiliana M. Kolbego na Rubinkowe o godz. 17.00 adwentowe spotkanie dla mężczyzn, aby za wzorem św. Józefa kształtować swoje męskie powołanie do świętości.  Początek o ogdz. 17.00 Szczegóły na plakacie w gablocie.

3. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Dlatego w adwencie zapraszamy na Msze św. Roratnie  w tym tygodniu roraty rano w poniedziałek i wtorek o godz. 6.30. W środę czwartek i piątek o godz. 18.00. W Grabowcu w środę i piątek o godz. 17.00 okazja do spowiedzi w piątek o 16.30. Dzieci zapraszamy do przychodzenia z lampionami. Dzieci będą otrzymywały specjalne obrazki do wklejania.

4. W środę  wspomnienie św. Barbary. W naszym kościele w Złotorii jest ołtarz poświęcony św. Barbarze, ponieważ była ona opiekunką mieszkających tu rybaków i flisaków. Dlatego zapraszam na uroczystą Msze sw.  o godz. 18.00 a w szczególności wszystkich Członków Róży Różańcowej św. Barbary oraz osoby noszące to imię.

5. W środę o godz. 18.00 adwentowy dzień skupienia dla wszystkich członków Róż Różańcowych.

6. W najbliższą niedzielę o godz. 12.30 spotkanie z dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii sw. i wręczenie medalików.

7. Od dzisiaj w zakrystii można się zaopatrywać w poświęcone opłatki wigilijne. Są także do nabycia caritasowe świece wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym. Caritas ustalił ofiarę za małą świecę zwykłą małą 7 zł.  za dużą 13 zł. i za ozdobną 15 zł.

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30. W piątek zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej w Grabowcu od godz. 16.30 i w Złotorii od 17.30. Po spowiedzi Msza św.

9. Chorych odwiedzimy 23 grudnia w poniedziałek przed wigilią. Prosimy zgłaszać osoby starsze i chore które nie mogą przybyć do kościoła podczas świąt.

10. Bóg zapałać za dzisiejszą kolektę remontową w szczególności spłatę ogrodzenia wokół kościoła w Grabowcu. Za tydzień kolekta będzie również przeznaczona na cele remontowe.

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tygodnik Niedziela, Arka, jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.